Su Arıtma Cihazı Nedir ?

Eğer hala hazır suların bir çözüm olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün? Sağlıklı mı, Temiz mi, Güvenli mi, Ekonomik mi? Kaynak suların konulduğu damacanaların 65 kullanım sonrası atılması gerektiğini biliyor musunuz?

İçme Suyu Sağlık Açısından Çok Ciddi Bir Konudur ?

Dünyada en fazla insan ölümlerine neden olan 10 faktörden birini kirli sular oluşturuyor. Bu sıralamada sular, AIDS gibi ölümcül hastalıkların bile üzerinde yer alıyor.

musluk sulari Su Arıtma Cihazı Nedir ?Kaynak Su Almak Ne Kadar Mantıklı ?

Kaynak suları çevre kirliliğinin tehdidi altındadır. Klorlanmadığı için riskli, beklediği için daha da riskli, bayatlayabilir ve bakteri üretebilir. Basında kaynak suları ile ilgili çıkan haberler sizleri hiç rahatsız etmiyor mu ?

Reverse Osmosis Sistemi Nasıl Arıtır ?

Suyun içerisinde eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüsler ve baterilerin zararlı olanları dışarı atılarak dengeli mineral yapısı ile suyun özü elde edilir. Yani ” SAĞLIKLI İÇME SUYU”.

Damacana su Su Arıtma Cihazı Nedir ?

Kendi Suyunuzu Kendiniz Üretin ?

İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. Sadece içmek için değil, tüm sıcak ve soğuk içeceklerinizde de hesap yapmadan kullanabilirsiniz. Ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.

 

KAYNAMIŞ SU ARINMIŞ MIDIR?

Hayır, kaynamış su yalnızca bakterileri yok eder. Nitrat gibi çoğu kirletici madde kaynatılarak sudan ayrılamaz. Bazı durumlarda kaynatma işlemi suyu azalttığı için kirletici maddelerin konsantrasyonunu arttırabilir. Sudaki konsantrasyonu artan kirleticilerin etkisi daha fazla olur.

SUYUMU NASIL TEST EDEBİLİRİM?

Suyunuzun sertliğini ve özelliklerini test etmek özel analiz yöntemleri gereklidir. Sertlik gibi parametrelerde basit bir kit ile yapılabilirken. Detaylı analizler için laboratuar analizleri gereklidir. Sularda bulunan çözünmemiş madde miktarını (Total Dissolved Solids) basit TDS ölçü cihazlarıyla anında ölçebilirsiniz.

ictiginiz suyu kendiniz uretin Su Arıtma Cihazı Nedir ?KLOR SAĞLIĞA ZARARLI MIDIR?

Klor hastalık yapıcı bakterileri yok etmek için suya sonradan eklenen bir dezenfektandır. 80 yıldır klorun hastalıkları azalttığı kanıtlanmıştır. Ancak bazı bilim adamları klorun sudaki diğer kirletici maddeler ve organik maddelerle birleşerek kloroform gibi tepki verdiğini düşünmektedirler. Dezenfeksiyon yan ürünü denen bu içerik kanser gibi başka sağlık problemlerine yol açması mümkündür.
Sudaki klor rahatsız edici boyuttaysa aktif karbon filtreleri suda asılı bulunan kloru arıtmaktadır.

SUYUM TEMIZ VE TADI İYİ, RAHAT OLABİLİR MİYİM?

Suyun kokusu, görünüşü ve tadı onun kalitesini göstermez. Sudaki çok sayıda problem hissedilmez ve görülmez olabilir. Emin olmanın tek yolu onu test etmektir. Şebeke suyu kullanıyorsanız bağlı olduğunuz kaynağın değerlerini temin edebilirsiniz. Ancak suyun taşınması ve depolanmasından kaynaklanan problemler göz önüne alındığında suyun test edilmesi en emin yoldur.

imgkredi-kartları

Oyunlar - Oyun Oyna - Oyun - Pou Oyna - Satranç Oyna - Tavla Oyna - Futbol Kariyerim Oyna - Subway Surf Oyna