Reverse Osmosis Nedir ?

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) günümüzün en gelişmiş su arıtma teknolojisidir.

Ters Ozmos mikron boyutlarında çok küçük delikleri bulunan yarı geçirgen membran filtre kullanılarak doğada sürekli gerçekleşen ozmos olayının tersine çevrilmesidir. Sistemde membran öncesi ön filtrasyon ile suda bulunan partiküller, tortu, kum, çamur, vs. arıtılır. Blok karbon filtre sudaki klor, renk-tat-koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddeleri arındırır. Membran filtre iyonlar, metaller, organik maddeler ve pestisitleri; arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, civa, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, n,trat ve selenyum, bakteri ve virüsleri atık bölümünden dışarı atarak %100 güvenli içme suyu verir. Membran filtreden çıkan su, saflığa yakın olup, içim olarak hamdır. Birçoğumuz bu suyun tadını beğenmeyiz. Post karbon filtreden geçen su bu hamlıktan çıkar, içimi hoş bir hale gelir. Bir dağ kaynağından çıkan su gibi bir hale ulaşır.

Reverse Osmosis ( Ters Osmoz) Sistemi nasıl çalışır?

reverse osmosis calisma sistemi Reverse Osmosis Nedir ?

İçtiğiniz suyu kendiniz üretin. Sadece içmek için değil, tüm sıcak ve soğuk içeceklerinizde de hesap yapmadan kullanabilirsiniz. Ekonomik ve güvenli olan bu sistem ile musluk suyundan sağlıklı su elde edilmektedir.

Yumuşak su kullanmanın faydaları nelerdir?

1.Yumuşak bir suya sahip olmak tasarruf sağlar. Daha az sabun ve temizlik malzemesi kullanılır. Bütçenizdeki tasarruf otomatik olarak gerçekleşir.

2.Su tesisatınız daha uzun ömürlü olur. Sert su tesisatta mineral kalıntılarına yol açar. Yumuşak suda ise bu kalıntılar olmaz. Su basıncı azalmaz. Sert suyun sebep olduğu kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin artmasına sebep olur.

3.Su ısıtma araçları daha uzun ömürlü hale gelir. Sert suyun bıraktığı tortu ve kireç birikintilerini bırakmaz. Isıtıcınızda kireç kalıntıları olmadığında enerji tasarrufu sağlarsınız.

imgkredi-kartları

Oyunlar - Oyun Oyna - Oyun - Pou Oyna - Satranç Oyna - Tavla Oyna - Futbol Kariyerim Oyna - Subway Surf Oyna